УРИМИЛ ПЛЮС капсули * 30 НАТУРФАРМА
Информация
Уримил плюс е хранителна добавка, която подпомага нормалната функция на периферната нервна система. Разработена е така, че всяка капсула съдържа оптимална комбинация от 7 важни хранителни вещества, за да помага за възстановяването на увредените неврони.
Едни от най-честите заболявания на периферната нервна система са:
- Ишиас
- Лумбаго
- Дископатия
- Цервикален радикулит
- Интеркостална невралгия
- Плексити
Периферната нервна система (ПНС) е продължение на централната нервна система (ЦНС), която се състои от главния мозък и гръбначния мозък. Основната функция на периферната нервна система е да свързва ЦНС с крайниците и органите на тялото. За разлика от ЦНС, ПНС не е защитена от костна тъкан (череп и гръбначен стълб), както е при главния и гръбначния мозък, и е уязвима към увреждания.
Нервните клетки са най-малките структурни единици на нервната система. Техният брой е около 100 милиарда, като всеки един неврон е свързан най-малко с 10 000 други. Невроните в нервната система варират по форма и големина, но структурата на всички е сходна. Невронът притежава тяло и израстъци. Единият от израстъците, наречен аксон, е по-дълъг от останалите и е покрит отвън със специална миелинова обвивка, която играе ролята на изолация при предаването на нервния импулс. Чрез аксона клетката изпраща информация на останалите клетки.
При нарушаване на миелиновата обвивка („изолацията“), невронът не може да функционира нормално и възникват различни симптоми, включително болка. Именно болката е една от проявите на заболяванията на периферната нервна система, които са много чести. Установено е, че от болки в гърба (дорзалгия) страда всеки трети човек.
Възстановяване на периферните нерви
За да може организмът да задвижи собствените механизми за възстановяване, са му необходими определени хранителни вещества. Уримил плюс предоставя на организма точната комбинация от 7 важни хранителни вещества, които помагат за изграждане на миелиновата обвивка наново и оттам – за регенерацията на увредените неврони:
Уридин монофосфат
- Участва в синтеза на нуклеинови киселини
- Участва в изграждането на клетъчните мембрани
- Изгражда дендрити, които подпомагат синаптичната функция
- Стимулира изграждането на миелин (изолацията на аксона)
- Подпомага и ускорява невромускулната регенерация и спира провеждането на болката
- Уридин присъства в много храни, но в тях не е бионаличен поради факта, че се разгражда почти напълно в черния дроб и гастроинтестиналния тракт.
Фолиева киселина
- Фолиевата киселина, наричана още Витамин B9, е един от най-важните за здравето витамини.
- Участва в редица ензими
- Участва в синтеза на ДНК и РНК
- Участва в синтеза на важни аминокиселини
- Повлиява активността на гените в нервните клетки и помага за регулиране на гени, участващи в регенерацията
- Спомага за регенерацията на аксони и функционално възстановяване след травми
Bитамин В12
Витамин B12, или кобаламин, е необходим за производството на миелин. Скованост, изтръпване и загуба на сетивност в крайниците са част от симптомите на периферната невропатия, дължаща се на недостатък на витамин B12. Статистиката сочи, че между 5% и 20% от възрастното население има дефицит на витамин B12, а до 40% имат ниски плазмени нива на витамин В12.
Bитамин B6
Витамин В6 е важен за метаболизма на аминокиселините, глюкозата и мазнините. При възрастни невропатията в резултат на недостиг на витамин B6 започва с изтръпване или пареща болка в стъпалата, която след това се изкачва и засяга краката и ръцете. Въпреки че витамин В6 е наличен в немалко храни, тяхната обработка довежда до загуба на витамина до 70%. От друга страна хората не са в състояние да синтезират B6, затова приемът от външни източници е от съществено значение.
Bитамин B1
Тиамин (витамин В1) е водоразтворим витамин и присъства в повечето растителни и животински тъкани. Той е важен за клетъчно дишане, за производството на невромедиатори (глутамат и γ-аминомаслена киселина) и поддържане на миелиновата обвивка. Дефицитът на тиамин води до невропатия, известна като бери-бери и представлява първият описан синдром на витаминен дефицит при хората.
Умора, раздразнителност и мускулни крампи могат да се появят в рамките на дни до седмици резултат на хранителен дефицит. Клиничната картина на дефицит на витамин В1 започва със сензорна загуба, пареща болка, мускулна слабост в краката и ходилата.
Bитамин B3
Витамин В3, известен още като ниацин или никотинова киселина, е важен за метаболизма на въглехидратите, мазнините и протеините, а така също и за предаването на междуклетъчните сигнали и поправката на ДНК в клетката.
Недостигът на ниацин в храната може да предизвика гадене, кожни и устни лезии, анемия, главоболие и умора.
Магнезий (Mg)
Магнезият е важен микроелемент, който участва в над 300 различни ензимни системи и така регулира различни процеси в човешкия организъм един от които е невромускулната проводимост. Проучванията показват, че средният прием на магнезий с храната е сравнително нисък и достига едва 30 до 50% от препоръчителния дневен прием, който е 420 мг за мъжете и 320 мг за жените дневно. Клинично проучване проведено с пациенти с хронична болка в кръста показва значимо намаляване на болката и подобряване на подвижността при пациентите приемащи магнезий.
Препоръчителен прием: Приемайте по 1 капсула веднъж дневно.
Да не се превишава препоръчителната дневна доза.
Препоръчителен терапевтичен курс: 3–6 месеца.
Предупреждения и предпазни мерки:
Продуктът е хранителна добавка и не е заместител на разнообразното хранене.
Да не се използва при бременност, кърмене и от деца под 6 години.
Да не се употребява при свръхчувствителност към някоя от съставките.
Да се съхранява на място, недостъпно за малки деца.
Да не се използва след изтичане на срока на годност.
Съхранение: На сухо място, при температура под 25 градуса.
Производител: Plantapol, Испания.
Състав в 1 капсула:
Mагнезиев цитрат (със съдържание на магнезий, Mg 100 мг) | 689,66 мг. |
Уридин монофосфат | 50 мг. |
Витамин B1 (
ХарактеристикиТегло (кг.)
0.07
|
Отзиви към продукт