10 растения с антибиотични качества
Антибиотиците атакуват лошите бактерии, но унищожават и добрите в червата, което води до дисбаланс в организма.
Вижте 10-те от най-ефективните природни антибиотици, които да използвате в помощ при различни проблеми:
1. Чесън. Това мощно растение е отличен антибиотик със силни противогъбични, антивирусни и антипаразитни свойства. Редовната му употреба, дори и в малки количества, ефективно помага и намалява риска от различни проблеми, сред които хронични инфекции на синусите, хронична диария, генитален херпес, високо кръвно налягане, диабет, високи нива на холестерол, алергии, зъбобол, настинка, грип, сърдечносъдови заболявания и рак.
2. Ябълков оцет. Ябълковият оцет съдържа ябълчена киселина, която ефективно се бори с вируси, гъбички и бактерии. Той унищожава микробите, които атакуват гърлото и абсорбира токсините и микробите от околните тъкани. Освен това той причинява ацетолиза, състояние, при което се разграждаъ токсични остатъци и предотвратява по-нататъшно увреждане.
3. Лук. Лукът има сходни свойства с чесъна, а употребата му успокоява болката, стимулира кръвообращението и намалява възпалението. Установено е също, че действа аналгетично и противовъзпалително и осигурява голямо облекчение в случай на постоянна кашлица, грип и простуда.
4. Джинджифил. Джинджифилът традиционно се използва като мощно средство срещу грип и простуда. Неговата консумация повишава температурата на тялото и води до изпотяване, при което тялото ни освобождава химикал, унищожаващ микробите.
5. Плодове и зеленчуци с високо съдържание на витамин С. Витамин С ефективно стимулира имунната система и предотвратява различни заболявания. Проучванията показват, че този витамин може да третира бактериални и вирусни инфекции и дори ухапвания от змия. Редовната консумация на плодове и зеленчуци с високо съдържание на този витамин намалява риска от инфекции, укрепва имунитета, стимулира способността на организма да устои на бактерии, поддържа здравето на кожата и ускорява заздравяването на рани.
6. Маслинови листа. Те могат ефективно да унищожават гъбички, бактерии и дрожди и стимулират увеличаването на здравословните бактерии. Екстрактът от маслинови листа ефективно третира много видове инфекции.
7. Люти чушки и хрян. Тези люти храни стимулират организма, повишавайки температурата на тялото, укрепват имунната система и стимулират притока на кръв към всички части на тялото. Летливите масла в хряна имат мощни антибиотични свойства, помагащи при инфекции на гърлото и дихателните пътища, както и бактерии, водещи до инфекция на пикочните пътища.
8. Eвкалипт. Той обикновено се използва като локален антибиотик и има силни антисептични свойства. Евкалиптовото масло може да се комбинира с други масла като зехтин или бадемово масло. От тази билка може да се пие и чай, който лекува инфекции, намалява треската, действа антисептично и унищожава вируси, бактерии и гъбички.
9. Смирна. Смирната традиционно се използва от билкарите в продължение на векове, и дори е спомената в Библията. Тя притежава мощно антивирусни, антисептични и антибиотични свойства и е полезна в случай на болки в гърлото, бронхити, рани в устата и лош дъх. Смирната също така повишава броя на белите кръвни клетки. Не бива да се използва за повече от 2 седмици заради силния ефект върху бъбреците.
10. Канела. Тази подправка е използвана в продължение на стотици години и е установено, че потиска растежа на гъбички и бактерии. Канелата влияе благоприятно на панкреаса, кръвната захар и нивата на инсулина, така че е в помощ при диабет.