Как да алкализираме организма си и да намалим риска от рак и други болести?
Още в началото на ХХ век немският лекар д-р Ото Варбург, носител на Нобелова награда, разкрива, че ракът и другите заболявания виреят в кисела среда, но не и в алкална, затова човешкото тяло трябва да поддържа такава.
Как да "наклоним везните" в полза на алкалността в организма?
- Пийте вода с прясно изцеден лимон: макар този цитрусов плод да е кисел на вкус, той действа за алкализиране на тялото и е сред най-добрите средства за регулиране на нивата на pH в организма.
- Хидратация: уверете се, че пиете много здравословни течности, за да се избегне повишената киселинност. Това насърчава храносмилателния тракт и предотвратява заболявания.
- Спрете или намалете до минимум консумацията на силно киселинни продукти, като например алкохол, кофеин, безалкохолни напитки, преработени храни, бързи храни, преработени меса, и изкуствени и преработени захари.
- Яжте повече зеленолистни зеленчуци: увеличавайки консумацията на краставици, зеле, спанак, броколи, рукола, зелени чушки, тиквички, маруля, ябълки, зелени аспержи и целина, ще намалите проблемите с киселинността мигновено. Пресният сок от тези зеленчуци и плодове ще ви осигури максимални ползи за здравето.
- Приемайте калций и магнезий: за поддържане на костите и мускулите в оптимална форма, е добре да се увеличи приемът на калций и магнезий. Това ще е от полза и за зъбите, сърцето и нервната система. Освен това тези два минерала ще дадат възможност на тялото да остане алкализирано. Най-добрите източници на калций са тъмни зеленолистни зеленчуци, морски дарове, риба (най-вече сьомга), сухи плодове и зърнени култури. Добавки с калций и магнезий също могат да бъдат включени в здравословния режим.
- Залагайте на свежи и органични храни: в силно преработените храни се съдържат високи нива на токсини и химикали, които правят средата в организма още по-кисела.