26 билки, използвани за лечение от индианците (1 част)
Вижте някои от най-използваните растения в индианската медицина и какви проблеми са повлиявали...
1. Люцерна: Облекчава храносмилането и се използва за подпомагане на кръвосъсирването. В помощ е още при лечение на артрит, проблеми с пикочния мехур и бъбреците, както и за здрави кости. Освен това подобрява имунната система.
2. Алое: От дебелите листа на това растение се извлича гъст сок, който може да се използва за лечение на изгаряния, ухапвания от насекоми и рани.
3. Трепетлика: вътрешната кора или дървесна тъкан се използва под формата на чай за лечение на висока температура, кашлица и болки. В него се съдържа салицин, който също се намира във върбите и основата съставка за аспирин.
4. Пчелен прашец: при смесване с храна той може да даде тласък на енергията и храносмилането, а също да послужи за засилване на имунната система. Някои хора обаче имат алергия към прашеца.
5. Пчелен восък: използва се като мехлем за изгаряния и ухапвания от насекоми, включително пчелни ужилвания. Предназначен е само за външна употреба.
6. Къпина: под формата на чай се използва за лечение на диария, намаляване на възпалението и стимулира обмяната на веществата. Може да се ползва и като гаргара за третиране на възпалено гърло, афти и възпаление на венците.
7. Черна малина: корените на това растение се смачкват и правят на чай за облекчаване на кашлица, диария и общо чревно неразположение.
8. Елда: семената се използват в супи и като овесена каша за понижаване на кръвното налягане, а освен това помагат с кръвосъсирването и за облекчаване на диария.
9, Лют червен пипер: той може да се ползва като болкоуспокояващо, а също така да облекчи артрит и храносмилателни проблеми. Понякога се прилага за рани под формата на прах, за да се увеличи притокът на кръв и да действа като антисептик.
10. Лайка: листата и цветовете се използват като чай за лечение на чревни проблеми и гадене.
11. Ехинацея: това е класическо индианско лекарство е използвано за укрепване на имунната система, борба с инфекциите и треска. То също така се използва като антисептик и за общо лечение при настинки, кашлица и грип.
12. Евкалипт: маслото от листата и корените е от полза за лечение на кашлица, възпалено гърло, грип и висока температура. Той е използвано и до днес като съставка в лекарства против кашлица.
13. Копър: под формата на чай или просто дъвчейки го, това растение облекчава кашлица, възпалено гърло и оказва помощ на храносмилането и при диария.